English
covid19
SDG Planning Calendar 2020

SDS Organizational Credibility Development Project

UNESCO Chair Programme

The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترش: "پاسخ ما به COVID-19 باید با احترام به حقوق و عزت افراد مسن همراه باشد"

اپیدمی COVID-19 باعث ترس و رنج غیرمترقبه ای برای افراد مسن در سراسر جهان گردیده است. میزان مرگ و میر برای افراد مسن به طور کلی بالاتر است، و برای افراد بالای 80 سال، پنج برابر میانگین جهانی است. این بیماری همه گیر غیر از تأثیرات سلامتی آن ، افراد مسن را در معرض خطر فقر ، تبعیض و انزوا قرار داده است. این احتمال وجود دارد که به ویژه در سالمندان کشورهای در حال توسعه، تأثیر مخرب تری داشته باشد.
بسیج همکاری های جهانی برای ارائه راهکار های علمی مقابله با COVID-19 توسط سازمان ملل

سازمان ملل متحد همکاری های بین المللی را برای به کارگیری حداکثر قدرت علمی برای مقابله با بیماری همه گیر Covid 19 ترغیب کرده و در عین حال با شرکای خود برای کشف ابزارهای نوآورانه پاسخ به بحران همکاری می کند. کمتر از 100 روز از زمان اطلاع سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مورد coronavirus جدید ، تحقیقات با سرعت باورنکردنی شتاب گرفته است. مدیرکل WHO گفت: خوشحالم كه گزارش كنم كه تلاش های ما در تحقیق و توسعه به سرعت در حال حرکت است. وی اظهار داشت که تاکنون 74 کشور به دوره های آزمایشی -ابتکار WHO که معالجه احتمالی COVID-19 را ارزیابی می کند (Solidarity Trial)–ابراز علاقه نموده و به آن پیوسته اند.
قدرت ده اصل معاهده جهانی ملل متحد در راهنمایی رهبران کسب کارها در مواجهه با COVID-19

معاهده جهانی ملل متحد به عنوان بزرگترین نهادپایداری شرکتی جهان، از رهبران مشاغل در جهان می خواهد تا برای حمایت از کارگران، جوامع و شرکتهایی که تحت تأثیر بیماری همه گیر COVID-19 قرار دارند متحد شوند. معاهده جهانی ملل متحد ایجاد یک برنامه هماهنگ بین المللی در کسب و کارها را برای حمایت از افراد و شرکتهای آسیب دیده ، محدود کردن اختلالات بیشتر در اقتصاد و تسهیل تداوم تجارت برای بهبود سریع حیاتی می داند و برای هرکسی که در جایگاه تصمیم گیری دارد راهکار های با الهام از ده اصل از معاهده جهانی سازمان ملل ارائه می دهد.
چگونه سرمایه گذاران مسوول باید به بحران COVID-19 پاسخ دهند؟

COVID-19 و واکنش جهانی به آن - نه تنها برای سلامتی جهانی بلکه برای جوامع ، اقتصاد و سرمایه گذاری های ما یک تهدید جدی است. سرمایه گذاران هم اکنون می توانند و باید وارد عمل شوند و به کاهش اثرات مضر از جمله تأثیر مستقیم بر سلامت عمومی، رکود اقتصادی شدید، نابرابری عمیق در جوامع و تأثیرات ناشی از همه این موارد در سلامت روان اعضای جامعه کمک نمایند.

Authorized Signatory:

Collaborators: