English
SDG Planning Calendar 2020

SDS Organizational Credibility Development Project

UNESCO Chair Programme

The United Nations Academic Impact (UNAI)


SDS Family:

Upcoming Events:
ایران، رییس مجمع توسعه پایدار آسیا - اقیانوسیه شد
1165
ریاست مجمع توسعه پایدار آسیا - اقیانوسیه سازمان ملل در بانکوک پایتخت تایلند، روز پنجشنبه 31 اردیبهشت، برابر با 21 می، به ایران واگذار شد.

مجمع آسیایی توسعه پایدار سازمان ملل روز پنج‌شنبه، 31 اردیبهشت‌ماه، برابر با 21 می، در مقر دفاتر سازمان ملل برای آسیا در بانکوک پایتخت تایلند آغاز به‌کار کرد و ریاست مجمع به پیشنهاد شمشاد اختر، دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی - اجتماعی آسیا – اقیانوسیه سازمان ملل به ایران واگذار شد.
دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که برای شرکت در این مجمع در بانکوک بسر می برد با این پیشنهاد، عهده دار این کرسی شد.
این اجلاس به عنوان مرجع مرتبط با توسعه اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی کشورهای آسیا – اقیانوسیه و با حضور وزیران و مقامات ارشد محیط زیست این منطقه به مدت دو روز در بانکوک ادامه می یابد.
دوره اجرایی اهداف توسعه پایدار در آخر سال 2015 میلادی پایان می یابد و تعیین و شناسایی اهداف توسعه پایدار برای سال 2016 به بعد در دستور کار است.
قرار است نتایج نشست های منطقه ای توسعه پایدار که توسط کمیسیون های منطقه ای اقتصادی - اجتماعی سازمان ملل برگزار می شود به اجلاس سران ارائه شود.
این اجلاس قبل از مجمع عمومی سازمان ملل برگزار و جمع بندی نهایی درخصوص اهداف توسعه پایدار و دستور کار توسعه پس از 2015 انجام می شود.
اجلاس تایلند به عنوان نشست منطقه ای مرتبط با مجمع عالی‌رتبه سیاسی توسعه پایدار، عهده دار شناسایی دستور کار منطقه ای توسعه و ارائه سازوکارهای مالی ممکن برای اجرای اهداف توسعه پایدار است.

 

 

جستارهای وابسته:

ایرنا: ایران رئیس مجمع توسعه پایدار آسیا-اقیانوسیه شد

 

Authorized Signatory:

Collaborators: