English
SDG Planning Calendar 2020

SDS Organizational Credibility Development Project

UNESCO Chair Programme

The United Nations Academic Impact (UNAI)


SDS Family:

Upcoming Events:
پیر بودجه‌ریزی ایران درگذشت
1150
بیژن رحیمی دانش، کارشناس ارشد بودجه ریزی ایران و همکار گروه بین‌المللی توسعه پایدار در مباحث توسعه‌ای و بودجه‌ریزی پایدار، درگذشت.

 

 

از شمار دو چشم یک تن کم
 
وز شمار خرد هزاران بیش

پیر بودجه‌ریزی ایران درگذشت


 

 

بیژن رحیمی دانش، کارشناس ارشد بودجه ریزی ایران و همکار گروه بین‌المللی توسعه پایدار در مباحث توسعه‌ای و بودجه‌ریزی پایدار، درگذشت.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه پایدار، رحیمی دانش که بیش از 30 سال سابقه فعالیت پیوسته در سازمان برنامه و بودجه در دولت های مختلف را در کارنامه‌ی خود داشت، به دلیل سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.

وی که متولد گیلان و دارای مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد بود، فعالیت در سازمان برنامه و بودجه را از کارشناسی در این حوزه آغاز کرده بود و مدت های متمادی در کسوت دبیری شورای اقتصاد و نیز، مدیر کل دفتر حقوقی و امور مجلس، مدیرکل دفتر تلفیق، مدیرکل دفتر شورای اقتصاد، سرپرست دفتر امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه (سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور) و عضو انجمن خبرگان برنامه‌ریزی، به ساختار اقتصادی و بودجه‌ریزی کشور خدمت کرد.

رحیمی دانش، پس از بازنشسته شدن، در سال‌های اخیر پژوهشگر گروه پژوهشی برنامه و بودجه مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو گروه مطالعات آینده‌نگری و گروه برنامه و بودجه مؤسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی بود و در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز، به انتقال تجارب و مشاورت در امر کارشناسی بودجه کشور مشغول بود.

گفتنی است، مراسم تشییع پیکر گیله مرد شریف بودجه‌ریزی ایران، در ساعت 9 صبح روز یکشنبه 6 اردیبهشت از مقابل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برگزار و مجلس یادبود وی نیز، از ساعت 14 تا 15:30 روز سه‌شنبه 8 اردیبهشت در مسجد نور واقع در میدان فاطمی منعقد می‌باشد.

بیژن رحیمی دانش، شخصیتی سترگ، مهربان و دلسوز بود و هرکس که کمترین آشنایی با وی داشت، از او به نیکی یاد می‌کرد.

گروه بین‌المللی توسعه پایدار، ضمن عرض تسلیت درگذشت این همکار گرانقدر به خاندان شادروان رحیمی دانش، تمامی فعالان حوزه‌ی توسعه و نیز، خانواده‌ی بزرگ برنامه و بودجه‌ی ایران، شادی روح آن مرحوم را از درگاه ایزد منان خواستار است.

 

 

Authorized Signatory:

Collaborators: