English
SDG Planning Calendar 2020

SDS Organizational Credibility Development Project

UNESCO Chair Programme

The United Nations Academic Impact (UNAI)


SDS Family:

Upcoming Events:
پروفسور نسرین معظمی، عضو شورای راهبری برنامه بین‌المللی علوم پایه یونسکو شد
2059
پروفسور نسرین معظمی، استاد پژوهشکده زیست فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، از سوی مدیر كل یونسكو، به عنوان عضو شورای راهبری برنامه بین‌المللی علوم پایه یونسکو انتخاب شد.

پروفسور نسرین معظمی، استاد پژوهشکده زیست فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، از سوی مدیر كل یونسكو، به عنوان عضو شورای راهبری برنامه بین‌المللی علوم پایه یونسکو انتخاب شد.

دکتر احمد جلالی سفیر و نماینده دائم ایران در یونسکو، طی نامه‌ای به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،از انتخاب پروفسور نسرین معظمی به عنوان عضو شورای راهبری برنامه بین المللی علوم پایه یونسکو به مدت سه سال خبر داد.

در این نامه، با اشاره به اینکه مدت عضویت درشورای راهبری برنامه بین المللی علوم پایه یونسکو برای سه سال قابلیت تمدید دارد، رصد برنامه های علوم پایه یونسکو، نظارت بر اجرای آن و گزارش به مدیرکل این سازمان، از جمله وظایف و اختیارات عضویت در این شورا اعلام شده است.

گفتنی است پروفسور نسرین معظمی، میکروبیولوژیست برجسته ایرانی در زمینه بیوتکنولوژی و تولید سوخت براساس ریزجلبک ها بوده و از پیشگامان این موضوع در ایران است.

پروفسور معظمی دارای 70 مقاله منتشر شده در نشریات معتبر بین‌المللی، 3 پتنت بین‌المللی و 19 پروژه تحقیقاتی موفق می‌باشد.

وی همچنین برای تحقیقات برجسته خود در سال 1374، از دولت فرانسه نشان نخل آکادمیک را که بالاترین نشان علمی این کشور است، دریافت كرد.

 پروفسور معظمی رتبه اول پژوهش جشنواره بین المللی خوارزمی و جایزه اول بهترین دانشمند ایران و دریافت نشان پژوهش جمهوری اسلامی ایران در سال 1376 را در کارنامه علمی خود دارد.

وی همچنین در هشتمین كنگره مدیران برجسته در سال 2008 به عنوان برجسته ترین مدیر معرفی شده است.

افزون بر این، در بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی از مقام علمی پروفسور نسرین معظمی تجلیل به عمل آمد. وی همچنین، به عنوان دبیر علمی در نخستین نشست تخصصی خوارزمی -که همزمان با بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی برگزار شد- حضور داشت.

در این نشست از پروفسور معظمی به عنوان آیکون بیوتکنولوژی و نیز، هر هشت اصل توسعه هزاره ملل متحد تقدیر شد.

 

 

جستارهای وابسته:

وزارت علوم تحقیقات و فناوری: پروفسور نسرین معظمی عضو شورای راهبری برنامه بین‌المللی علوم پایه یونسکو شد

تارنمای نخستین نشست تخصصی جشنواره خوارزمی

 

Authorized Signatory:

Collaborators: