English
SDS Centers
The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
نشست بین‌المللی خوارزمی برای توسعه‌ی فناوری پایدار
1992
نشـست بین‌المللی خوارزمی برای توسعه‌ی فناوری پایـدار (Kharazmi International Forum on Sustainable Technology Development) در سال جاری و همزمان با جشنواره‌ی بین‌المللی خوارزمی برگزار خواهد شد. نشست خوارزمی این فرصت را در اختیار کارآفرینان، تجار و سرمایه‌گذاران جهانی خواهد گذاشته تا با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل ایران در حوزه‌ی توسعه‌ی تکنولوژی آشنا شوند.

 در سال جاری و همزمان با جشنواره‌ی بین‌المللی خوارزمی برگزار خواهد شد:

نشست بین‌المللی خوارزمی برای توسعه‌ی فناوری پایدار


نشست بین‌المللی خوارزمی برای توسعه‌ی فناوری پایـدار (Kharazmi International Forum on Sustainable Technology Development) در سال جاری و همزمان با جشنواره‌ی بین‌المللی خوارزمی برگزار خواهد شد.

دكتر علی جوادی پویا مدیرعامل SDS Int'l Group (گروه بین‌المللی توسعه پایدار) و مشاورعالی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در مصاحبه با ایرنا ضمن اعلام این مطلب، افزود: «سازمان پژوهشــهای علمی و صـــــنعتی ایران با هــمكاری SDS Int'l Group، در سال جاری و به موازات برگزاری جایزه‌ی بین‌المللی خوارزمی، اقدام به برگزاری نشستی جهانی برای بسط مفهوم "توسعه‌ی فناوری پایدار" خواهد كرد.»

وی ادامه داد: «این نشست بین المللی Kharazmi Forum  نام خواهد داشت و با رویكرد Sustainable Technology Development به صورت پنلهای تخصصی برگزار خواهد شد.»

IROST (سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران) در راستای وظایف حاكمیتی خود مبتنی بر دیده‌بانی فناوری، توسعه فناوری‌های راهبردی و اولویت‌دار ملی مصرح در نقشه‌ی جامع علمی کشور، فراهم آوردن ترتیبات لازم برای تعامل بهره‌ور و مؤثر عرضه و تقاضای فناوری، ایجاد زمینه‌های رشد خلاقیت و نوآوری، به‌كارگیری نتایج تحقیقات و تجاری كردن فناوری‌های حاصل از تحقیق و توسعه در یك فضای رقابتی و بسترسازی جهت ایجاد ارتباط موثر بین‌المللی برای توسعه ی تكنولوژی، اقدام به برگزاری این نشست خواهد كرد.

Kharazmi Int'l Forum  این فرصت را در اختیار كارآفرینان، تجار و سرمایه‌گذاران جهانی خواهد گذاشت تا با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل ایران در حوزه‌ی توسعه‌ی تكنولوژی آشنا شوند.  

نشست مذكور، پنل‌هایی تخصصی با حضور دانشمندان و اساتید داخلی و خارجی فعال در مرزهای جهانی علوم و تكنولوژی را در بر خواهد گرفت و به بحث و تبادل‌نظر درباره‌ی پیشرفت‌های علم و فناوری در جهان امروز و آینده‌پژوهی در حوزه‌های مختلف مرتبط با آنها خواهد پرداخت. از این رو، Forum یادشده گستره‌ی وسیعی را، از نفت، گاز و پتروشیمی تا نانو، از بیوتكنولوژی تا سلول‌های بنیادی، از برق و الكترونیك و IT تا آب، محیط زیست، خشكسالی و گرمایش زمین و از مهندسی مكانیك و مهندسی شیمی تا دریانوردی، هوانوردی، انرژی‌های نو و دیگر حوزه‌های علوم و فناوری را در برخواهد گرفت. 

Kharazmi Int'l Forum در تلاش است تا همگام با تلاشهای دولت تدبیر و امید، برای تعامل سازنده با جهان و اهتمام برای افزایش ثروت ملی، نقش كلیدی و وظیفه‌ی حاكمیتی خود را در استقرار دیپلماسی علمی به دقت ایفا نماید، تا در آستانه‌ی پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی، روند مذكور تسهیل و تسریع گردد. 

دكتر جوادی پویا در ادامه، با اشاره به موافقتنامه همكاری‌های فیمابین SDS International Group و سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران با عنوان Strategic Alliance Agreement، افزود: «SDS در راستای وظایف ذاتی خود و با استفاده از ظرفیت بسیط این موافقتنامه، همكاری‌های همه‌جانبه ملی و بین‌المللی را با این سازمان، برای تعریف و عملیاتی كردن پروژه‌های محرك توسعه در حوزه‌ی علم و تكنولوژی آغاز كرده است.»

 

جستارهای وابسته:

خبرگزاری ایرنا: برپایی نشست جهانی توسعه فناوری پایدار در بیست و هشتمین جشنواره خوارزمی

 

 

Useful Links:

Collaborators:

© 2010-, All Rights Reserved for.

Sustainable Development Strategy International Group