English
covid19
SDG Planning Calendar 2020

SDS Organizational Credibility Development Project

UNESCO Chair Programme

The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
ششمین سال نوای موسیقی ایران با حمایت دفتر اقدام منطقه ای کرسی ادارک جهانی یونسکو برگزار میشود
119
این رویداد با مشارکت ۲۷۰ هنرمند و حمایت دفتر اقدام منطقه‌ای ایران نهاد بین‌المللی Global Understanding به عنوان یک کرسی از سازمان یونسکو، مؤسسه فرهنگی هنری راد نواندیش، مجموعه شهر صدای پارسیان، ، خانه پایور، خانه هنر خرد، مرکز نشر و پخش جوان، سامانه خبری تحلیلی «موسیقی ما»، سامانه «تیوال» و چند نهاد دیگر میزبان مخاطبان در فضای مجازی خواهند بود.

 

نشست خبری اعلام جزییات برگزاری ششمین سال‌نوای موسیقی ایرانروز شنبه ششم بهمن ماه با حضور علی جعفری پویان نوازنده، مدرس، طراح و مدیر هنری رویداد سال نوا، محمدمهدی گورنگی مدیر اجرایی، آزاده امیری نماینده گروه اجرایی و وارطان ساهاکیان مدرس، رهبر ارکستر و آهنگساز پیشکسوت کشورمان در مجموعه «شهر صدای پارسیان» برگزار شد. این رویداد در تاریخ هشتم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

علی جعفری پویان در ابتدای این نشست رسانه‌ای ضمن قدردانی از همراهی خبرنگاران و اهالی رسانه در انعکاس رویدادهای دوره‌های مختلف سال نوای ایران به ویژه دوره ششم اظهار کرد: قبل از هرچیزی باید اعلام کنم که امروز بسیار خوشحالم که یکی از باارزش‌ترین موسیقی‌دان‌های ایران، آقای وارطان ساهاکیان با ما همراه هستند. به هر حال این هنرمند از سال اول برگزاری در کنار رویداد سال نوا، به گونه‌های مختلف بوده‌اند که باید از حضور پربار و ارزشمندش نهایت تشکر و قدردانی خودم را داشته باشم. این در حالی است که طی هفته‌های اخیر که ما درگیر فعالیت‌های «سال نوا» بودیم، هنرمندان بسیاری در کنارمان بودند که جا دارد از تک تک آنها به جهت این همکاری تشکر کنم.

وی گفت: این رویداد از ابتدای ایده پردازی و طراحی آن با مشارکت و همراهی فرهنگسرای نیاوران، در زمانِ مدیریت سیدعباس سجادی برگزاری شد که جا دارد از همراهی صمیمانه این مجموعه طی ادوار گذشته سال نوا قدردانی کنم. امروز هم که در کنار شما شاهد برگزاری رویداد ششم سال نوا هستیم فضا به گونه‌ای رقم خورده که با فضای متفاوت و مستقل‌تر میزبان مخاطبان و هنرمندان ارزشمند موسیقی کشورمان باشیم. به هر ترتیب این رویداد در تداوم رویکرد و اندیشه‌ای است که هدف اصلی آن تقدیر شاگرد از استاد است که بتوان با این شرایط و چارچوب از بزرگان و پیشکسوتان موسیقی قدردانی کرد.

این نوازنده شناخته شده ویولن با ارائه گزارشی از روند برگزاری دوران پیشین رویداد «سال نوا» توضیح داد: برای ما باعث خرسندی و افتخار است که در رویداد «سال‌نوا» فضا را به گونه‌ای طراحی کرده‌ایم تا افرادی که کمتر به ارزش‌های آن‌ها پی‌برده شده است و تلاش‌های بسیار موثری در عرصه موسیقی انجام داده‌اند، فرصتی برای تقدیر از آنان فراهم شود. به اعتقاد من رویداد سال‌نوا، جشنِ خانواده موسیقی است که هدف آن تکریم و یادآوری نکات مهمی است که می‌تواند در ابعاد مختلف مورد توجه قرار گیرد.

خبرگزاری مهر نیوز

 

Authorized Signatory:

Collaborators: