English
SDS Centers
The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
جایزه صلح نوبل 2020 به برنامه جهانی غذا سازمان ملل (WFP) تعلق گرفت
1150
برنامه جهانی غذای سازمان ملل WFP، که کمک های غذایی نجات بخشی به میلیون ها نفر در سراسر جهان را ارائه می دهد - اغلب در شرایط بسیار خطرناک و غیر قابل دسترسی - جایزه صلح نوبل 2020 را دریافت نمود. WFP بزرگترین سازمان بشردوستانه در جهان است این سازمان تنها در سال گذشته به 97 میلیون نفر در 88 کشور کمک کرده است.

 

World Food Programme در سال 1961 تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در رم واقع است

آندرسن، رئیس کمیته نوبل نروژ اعلام نمود این برنامه به دلیل تلاش هایش برای مقابله با گرسنگی، کمک به بهبود شرایط برای ایجاد صلح در مناطق تحت تأثیر درگیری و به عنوان یک نیروی موثر برای جلوگیری از استفاده از گرسنگی به عنوان یک سلاح در جنگ" شایسته این جایزه شناخته شد.

رئیس کمیته نوبل با تمجید از اقدامات WFP، نقش این برنامه در تقویت مقاومت و پایداری در میان جوامع از طریق غذارسانی را، برجسته عنوان کرد.

 

وی افزود، بحران COVID-19 همچنین به عدم امنیت غذایی جهانی افزوده است ، و تأکید کرد که احتمالاً در طول یک سال 265 میلیون "گرسنه" وجود خواهد داشت و فقط جامعه بین الملل می تواند با چنین چالشی مقابله كند، پیش از این WFP به میلیون ها نفر در كشورهای بسیار خطرناك و صعب العبور آسیب دیده از درگیری و بلایای طبیعی، از جمله یمن، سوریه و جمهوری دموکراتیک کره کمک نموده است.

دیوید بیسلی، رئیس WFP دریافت این جایزه را افتخاری غیر قابل توصیف دانست واعلام نمود:"جایزه صلح نوبل تقدیر فروتنانه و تحسین برانگیز از کار کارمندان WFP است که هر روز زندگی خود را برای انتقال غذا و کمک به نزدیک به 100 میلیون کودک ، زن و مرد گرسنه در سراسر جهان به خطر می اندازند، مردمانی که زندگی آنها اغلب به طرز وحشیانه ای توسط بی ثباتی ، ناامنی و درگیری از هم پاشیده شده است".

 

 

Useful Links:

Collaborators:

© 2010-, All Rights Reserved for.

Sustainable Development Strategy International Group