English
covid19
SDG Planning Calendar 2020

SDS Organizational Credibility Development Project

UNESCO Chair Programme

The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترش: "پاسخ ما به COVID-19 باید با احترام به حقوق و عزت افراد مسن همراه باشد"
576
اپیدمی COVID-19 باعث ترس و رنج غیرمترقبه ای برای افراد مسن در سراسر جهان گردیده است. میزان مرگ و میر برای افراد مسن به طور کلی بالاتر است، و برای افراد بالای 80 سال، پنج برابر میانگین جهانی است. این بیماری همه گیر غیر از تأثیرات سلامتی آن ، افراد مسن را در معرض خطر فقر ، تبعیض و انزوا قرار داده است. این احتمال وجود دارد که به ویژه در سالمندان کشورهای در حال توسعه، تأثیر مخرب تری داشته باشد.

 

"من به عنوان یک شخص مسن ، با مسئولیت یک مادر پیر ، شخصا نگران  این بیماری همه گیر و تأثیرات آن بر جوامع هستم."

 

امروز ما در حال راه اندازی یک دستور العمل ویژه هستیم که تجزیه و تحلیل و توصیه هایی برای رفع این چالش ها ارائه می دهد. پاسخ ما به COVID-19 باید با احترام به حقوق و عزت افراد مسن همراه باشد.

من چهار پیام اصلی برای شما دارم:

اولا، هیچ کس، جوان و پیر تاریخ مصرف ندارد. افراد مسن همانند سایر افراد از حقوق و زندگی یکسان برخوردار هستند.

تصمیمات دشوار در مورد مراقبت های پزشکی نجات دهنده زندگی، باید به حقوق بشر و عزت همه احترام بگذارد.

دوم، اگرچه حفظ فاصله فیزیکی بسیار مهم است ، اما فراموش نکنید که ما یک جامعه هستیم و همه ما به یکدیگر تعلق داریم. ما برای دسترسی بیشتر به افراد مسن از طریق فناوری دیجیتال ، نیاز به حمایت اجتماعی بهتر و تلاش های هوشمندانه داریم. این امر برای افراد مسن بسیار حیاتی است زیرا ممکن است در اثر تحریم ها و محدودیت های دیگر با رنج و انزوا مواجه شوند

سوم، تمام پاسخ های اجتماعی، اقتصادی و بشردوستانه باید نیازهای سالمندان را به طور کامل در نظر بگیرد، از پوشش جهانی بهداشت گرفته تا حمایت های اجتماعی ، کار مناسب و حقوق بازنشستگی.

اکثر افراد مسن، زنانی هستند که احتمالاً در این دوره از زندگی خود در خطر فقر و عدم دسترسی به مراقبت های بهداشتی مواجه می شوند، لذا دستور العمل ها باید در جهت رفع نیازهای آنها هدفمند شوند.

و چهارم، "با افراد مسن به عنوان افراد نامرئی یا ناتوان رفتار نکنیم.( آنها را نادیده نگیریم)"

بسیاری از افراد مسن به درآمد وابسته هستند و کاملاً درگیر کار، زندگی خانوادگی، آموزش و یادگیری و مراقبت از دیگران هستند. صدا و رهبری آنها را نادیده نگیرید.

برای مقابله به این بیماری همه گیر، ما نیاز به افزایش همبستگی جهانی، ملی و لحاظ سهم همه اعضای جامعه از جمله افراد مسن داریم.

https://www.un.org/en/coronavirus/our-response-covid-19-must-respect-rights-and-dignity-older-people

Policy Brief: The Impact of COVID-19 on older persons

 
 

 


 

Authorized Signatory:

Collaborators: