English
covid19
The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
بسیج همکاری های جهانی برای ارائه راهکار های علمی مقابله با COVID-19 توسط سازمان ملل
612
سازمان ملل متحد همکاری های بین المللی را برای به کارگیری حداکثر قدرت علمی برای مقابله با بیماری همه گیر Covid 19 ترغیب کرده و در عین حال با شرکای خود برای کشف ابزارهای نوآورانه پاسخ به بحران همکاری می کند. کمتر از 100 روز از زمان اطلاع سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مورد coronavirus جدید ، تحقیقات با سرعت باورنکردنی شتاب گرفته است. مدیرکل WHO گفت: خوشحالم كه گزارش كنم كه تلاش های ما در تحقیق و توسعه به سرعت در حال حرکت است. وی اظهار داشت که تاکنون 74 کشور به دوره های آزمایشی -ابتکار WHO که معالجه احتمالی COVID-19 را ارزیابی می کند (Solidarity Trial)–ابراز علاقه نموده و به آن پیوسته اند.

 

آدری آزولی ، مدیر کل یونسکو اعلام داشت:" COVID-19 آگاهی ما را در مورد اهمیت علم ، هم در تحقیقات و هم در همکاری های بین المللی افزایش می دهد".

وی گفت که بیش از 200 بیمار به طور تصادفی در یکی از مطالعات مورد بررسی قرارگرفته اند در حالی که آزمایشات بالینی تصادفی به طور معمول سالها برای طراحی و انجام کارها نیاز به زمان دارند ، طبق گزارش WHO ، دوره های آزمایشی مدت زمان را تا 80٪ کاهش می دهد.

ژنوم ویروسی در اوایل ژانویه نقشه برداری شد و در سطح جهانی به اشتراک گذاشته شد، که باعث می شود آزمایش ها و تحقیقات برای واکسن شروع شده و اکنون حدود 20 موسسه و شرکت برای تهیه واکسن در حال رقابت هستند.

WHO آخرین یافته ها و دانش علمی راجع به بیماری کروناویروس (COVID-19) جمع آوری کرده و آن را در بانک اطلاعاتی گردآوری می کند، پس از جمع آوری 300 دانشمند، محقق، کارشناسان ملی بهداشت عمومی در سراسر جهان برای ارزیابی سطح فعلی دانش در مورد ویروس جدید و اولویتها و شکافهای تحقیق گرد هم می آیند.

WHO متعهد است كه پس ازتوسعه داروها و واكسنها ، آنها را به طور عادلانه با همه كشورها و مردم به اشتراک بگذارند.

 

About the author

Department of Global Communications

The United Nations Department of Global Communications (DGC) promotes global awareness and understanding of the work of the United Nations.

 

https://www.un.org/en/un-coronavirus-communications-team/un-mobilizes-global-cooperation-science-based-covid-19-responses

 

Useful Links:

Collaborators: