English
SDS Centers
The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
هفتاد و پنجمین اجلاس سازمان ملل متحدUN75 ، بزرگترین گفتگوی جهانی درخصوص نقش همکاری های جهانی در تحقق "آینده ای که میخواهیم"
848
مقابله با موضوعاتی از قبیل بحران آب و هوا ، نابرابری ، الگوهای جدید خشونت و تغییرات عمده ای که ما در جمعیت و فناوری شاهد هستیم برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار - چشم انداز مشترک ما برای آینده - به همکاری در مرزها، بخش ها و نسل ها نیاز دارد.

 

 

مقابله با موضوعاتی از قبیل بحران آب و هوا، نابرابری، الگوهای جدید خشونت و تغییرات عمده ای که ما در جمعیت و فناوری شاهد هستیم برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار - چشم انداز مشترک ما برای آینده - به همکاری در مرزها، بخش ها و نسل ها نیاز دارد.

هنگامی که بیش از هر زمان دیگری به اقدامات جمعی احتیاج داریم و حمایت از همکاری های جهانی مطرح میگردد.  زمانی که در بسیاری از کشورها، اعتماد عمومی به موسسات سنتی رو به زوال است و روابط بین کشورها متزلزل است.  هیچ چیز از گفتگو و اقدام در مورد مسائل جهانی نمی تواند ضروری تر باشد. از طریق این گفتگوها، سازمان ملل متحد قصد دارد چشم انداز جهانی سال 2045 -  (در صدمین سالگرد سازمان) تدوین نموده و با اطلاع رسانی در خصوص تهدیدات آینده و حمایت از همکاری های بین المللی زمینه تحقق آن چشم انداز فراهم  نماید.

 

نظرات و ایده ها  در خصوص این چشم انداز، در یک رویداد بزرگ  در 75 اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر سال 2020 به رهبران جهانی و مقامات ارشد سازمان ملل ارائه شده و بصورت آنلاین منتشر خواهد شد.

از ژانویه سال 2020 ، برنامه UN75  گفتگو را آغاز کرده است - از کلاس های درس گرفته تا اتاق های هیئت مدیره، مجالس  قانون گذاری و ... هدف دسترسی هرچه بیشتر به مردم است: گوش دادن به امیدها و ترس های آنها، آموختن از ایده ها و تجربیات آنها. هر کسی می تواند در هر منطقه از جهان، فیزیکی یا آنلاین، به صورت جداگانه یا به عنوان گروه، به مکالمه جهانی بپیوندد.

 

تماس با مردم

UN75 شبکه ای از گروه های مختلف، افراد و شرکای خود را برای تشکیل گفتگوها آماده و در حال ساخت دارد. سازمان ملل متحد با هدف رسیدن به هرچه بیشتر مردم از جمله جوانان، جوامع حاشیه نشین و کسانی که اغلب یا هرگز درگیر مسائل مربوط به همکاری های جهانی نیستند، از طریق شبکه های جهانی آنلاین و آفلاین خود ارتباط برقرار می سازد.

 

الهام بخشی

هر گفتگو فرصتی برای تشویق افراد به انجام اقدامات  لازم متناسب با آنچه آنها شنیده اند و آموخته اند در زندگی شخصی خود است. دیالوگ های رسمی و غیر رسمی می توانند بینش و شواهدی را در مورد سازمانهای ملی و بین المللی به کار گیرند و یافته های آن ممکن است به برنامه ها، سرمایه گذاری ها، مشارکت ها و کمپین های جدید الهام بخش بیانجامد. به عبارت دیگر یک تریبون جهانی برای نشان دادن نتایج کلیدی بحث ها توسط تیم UN75 تهیه شده است.

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت زیر مراجعه فرمایید.

https://www.un.org/en/un75 

 

 

Useful Links:

Collaborators:

© 2010-, All Rights Reserved for.

Sustainable Development Strategy International Group