English
covid19
SDG Planning Calendar 2020

SDS Organizational Credibility Development Project

UNESCO Chair Programme

The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
شورای امنیت جهانی گزارش جدید NET-ZERO (کربن صفر) را منتشر کرد.
560
هدف از پروژه NET-ZERO بالابردن جذب کربن صفر ، تا 100 درصد در سال 2050 است. این طرح برای محدود کردن افزایش دمای کره زمین تا 1.5 درجه سیلسیوس در میانه قرن بیست و یکم ضروری می باشد. این پروژه شبکه جهانی شوراهای ساختمان سبز (GBC) را به هم پیوند داده است که در جهت گسترس برنامه ها، منابع و ابزارهای صدور گواهینامه، به منظور توسعه ظرفیت بازار و با لحاظ تقاضاهای در حال افزایش و ضرورت وجود محیط زیست بدون سوخت فسیلی، فعالیت میکنند.

 

کریستینا گامووا مدیر اجرایی شورای جهانی ساختمان سبز می گوید: "ساختمان های بهتر می توانند راه حل بزرگی برای بهبود سلامت ما، کاهش مصرف انرژی جهانی و کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی باشند. من از شما دعوت می کنم که بخشی از این راه حل باشید: برای اعمال  تغییر، اعمال تغییرات آب و هوا، و همه موارد بالا، اکنون عمل کنید. "

در سپتامبر 2018، WGBC الزامات ساختمان های بدون کربن کار خود را با الهام گرفتن از کسب و کار، دولت ها و سازمان های مردم نهاد  در سطح جهانی به منظور القاء و ترویج اقدامات راهبری اقلیمی، آغاز کرد.

این الزامات سبب شد شرکت ها، شهرها، ایالات و محله ها برای رسیدن به انتشارات کربن خالص ZERO در پورتفولیوی جهانی شان  تا سال 2030  باهم رقابت کنند و از عملیاتی شدن طرح ساختمان  بدون کربن تا سال 2050 حمایت می کنند.

از ماه می سال 2017، 23 شهردار عضو گروه C40 (C40 cities climate leadership group)، بیانیه ساختمان های بدون کربن را امضا کردند که به عنوان بخشی از الزامات ساختمان های بدون کربن WorldGBC توسعه یافته است.

Zoe Sprigings، مدیر برنامه، انرژی و ساختمان ها در گروه C40 گفت: "تا اواسط قرن حاضر، تمامی ساختمان ها باید به انتشار کربن صفر برسند، که در مقایسه با وضعیت امروز جهان که 39٪ انتشار گازهای گلخانه ای از طریق ساخت و ساز و ساختمان ها تولید می شود یک تغییر بنیادی می باشد. در شهرها این رقم اغلب بسیار بالاتر است. سرمایه گذاران، توسعه دهندگان و کسب و کارها می بایست برای استانداردهایی که توسط شهرداری ها در سراسر جهان تدوین شده است، آماده شوند. "

WorldGBC از همه کسانی که در بخش املاک و مستغلات فعال هستند، به عنوان یک سرمایه گذار، توسعه دهنده، مالک، سازنده، معمار، طراح یا مشاور و همچنین نمایندگان دولت های ملی، ایالت ها و شهرها، دعوت می کند، با WGBC و GBC محلی خود همکاری کنند ، تا اطمینان حاصل کنند که همه ساختمان های ما، در همه جا، تا قبل از سال 2050 کربن خالص صفر هستند.

ماه گذشته، کمیته تغییرات آب و هوایی گزارش جدیدی را منتشر کرد که خواستار این بود که تا سال 2050 انگلستان باید به کربن خالص برسد

این گزارش نشان می دهد که هدف جدید net-zero بدون وجود روند صعودی شدید سیاست آن، قابل اعتماد نخواهد بود، این در حالی است که پیشرفت برخی از اهداف به دلیل بیش از حد بلندپروازانه بودن کند می باشد.

پس از گزارش IPCC که نشان می دهد اگر ما افزایش دمای جهانی را به میزان کمتر از 2.0 درجه سانتیگراد کاهش ندهیم، عواقب ویرانگری رخ خواهد داد، رهبران جهانی تحت فشار قرار خواهند گرفت تا سیاست های کلیدی را برای سرعت بخشیدن به انتقال به یک جهان کربن صفر به وجود آورند.

شورای جهانی ساختمان سبز در سوم جولای در لندن، به Climate Action مجمع نوآوری اقلیمی می پیوندد. به عنوان بخشی از هفته نامه اقدامات اقلیمی در لندن، انجمن نوآوری اقلیمی به دنبال تجهیز همکاری متقابل میان بخش ها برای توسعه و ارائه محصولات نوین، خدمات و سیستم هایی است که می تواند در سطح شهر، سطح ملی و حتی سطح جهانی گسترش یابد.

http://www.climateaction.org/news/world-green-building-council-publishes-advancing-net-zero-report

 

Authorized Signatory:

Collaborators: