English
SDG Planning Calendar 2020

SDS Organizational Credibility Development Project

UNESCO Chair Programme

The United Nations Academic Impact (UNAI)


SDS Family:

Upcoming Events:
ده دستاورد اجلاس سالانه داووس 2017
1425
اجلاس سالانه داووس فرصتی برای شکل گیری گفتمان های جهانی و در عین حال مکانی برای ملاقات های کاری افراد از کسب کار های مختلف از تمام مناطق جهانی، در تمام سنین و بخش های جامعه می باشد. با پایان یافتن داووس، پروژه اصلی آن در حمایت از اهداف توسعه پایدار ملل متحد آغاز ادامه می یابد.

ده دستاورد اجلاس سالانه داووس 2017

اجلاس سالانه داووس فرصتی  برای شکل گیری گفتمان های جهانی و در عین حال مکانی برای ملاقات های کاری افراد از کسب کار های مختلف از تمام مناطق جهانی، در تمام سنین و بخش های جامعه می باشد. با پایان یافتن داووس،  پروژه اصلی آن در حمایت از اهداف توسعه پایدار ملل متحد آغاز ادامه می یابد.

تعدادی از وقایع موثر در تحقق اهداف توسعه پایدار در  اجلاس داووس  امسال به شرح زیر می باشد:

1.      صندوقی توسط دولت نوروژ تاسیس شد که با مبلغ 400 میلیون دلار توانایی حفاظت از 5 میلیون هکتار زمین در کشورهایی را دارد که در پروژه های کاهش روند تخریب جنگل ها فعالیت دارند. این صندوق سرمایه گذاری در کشاوری بدون تخریب مراتع و جنگل ها را به میزان 1.6 میلیارد دلار دارا بوده و همچنین منجر به رشد اقتصادی و خلق شغل خواهد شد.

2.      ائتلاف آمادگی در جهت مقابله به بیماری های همه گیر به طور رسمی شکل گرفت. ماموریت این ائتلاف واکنش سریع به بیماری های همه گیر از طریق تولید واکسن هایی است که قابلیت تولید و توزیع سریع بین مردم در شرایط بحرانی را دارند.

3.      اعضای نشست پروژه چشم انداز نوین جذب و استخدام عربی اعلام کردند که از سال 2013 تا کنون اقدام به باز مهارت آموزی (Re-Skilling) 250.000  نفر نموده اند و هم اکنون عدد 1 میلیون نفر را برای خود هدف گذاری نموده اند. جمعیت هدف آنها شامل کارگران فعلی و آتی محدوده پروژه خواهد بود.

4.      در این اجلاس، طی ائتلافی با واحد علوم دریایی دانشگاه سانتاباربارای کالیفرنیا مقرر گردید تا اعضای ائتلاف از طی پروژه ایی به حفاظت از اقیانوس ها و دریا های جهان بپردازند.

5.      ائتلافی خصوصی دولتی راه اندازی شد تا زنجیره تامینی مسوول و پایدار برای تولید باطری شکل دهد. بازار باتری های لیتیمومی تا سال 2024 حدود 70 میلیارد دلار ارزش خواهد داشت. اما هنوز این صنعت درگیر معضلاتی نظیر بکارگیری کودکان، عدم رعایت ملاحظات سلامت و ایمنی برای کارکنان، در نظر نگرفتن تاثیرات مخرب زیست محیطی و فقدان چرخه عمر پایدارمحصول می باشد.

6.       حدود 40 عضو دولتی، رهبران کسب و کار، گروه های عمده مصرف کنندگان کالا، خرده فروشان و واحد های بازیافت طرحی به منظور افزایش و ترویج میزان ‌استفاده مجدد و بازیافت بسته بندی‌های پلاستیکی را راه اندازی کردند تا نرخ آن از میزان فعلی 14% به 70% افزایش یابد.

7.      کارآفرین اجتماعی "گری وایت" موسس Water.org به همراه مت دیمون یکی دیگر از موسسان این نهاد خبر از گسترش مشارکت و همکاری خود با شرکت Stella Artois به منظور تامین آب شرب سالم برای 3.5 میلیون نفر دادند.

8.      GoodWeave International  یکی دیگر از کارآفرینان اجتماعی مطرح در سطح بین المللی، خبر از راه اندازی یک برنامه جهانی جدید نمود. این برنامه قصد مقابله به سیستم برده داری نوین در زنجیره تامین را دارد. تخمین زده می شود که حدود 21 میلیارد نفر در کره زمین در دام برده داری نوین بوده و در شرایط نامطلوب و خلاق موازین حقوق بشری مشغول به کار هستند. برنامه مذکور اقدام به حمایت از کسب و کار های جهانی در بخش های متعدد صنعت خواهد نمود.

9.      برخی از بزرگترین نهاد های تامین کننده خدمات مالی، شرکت های جهانی معتبر فعال در حوزه فناوری اطلاعات، تلکام و مجامع بین المللی حقوق بشر در خصوص تعهد به شش اصل کلیدی در رابطه با پرداخت های الکترونیکی به جوامع بحران زده به توافق رسیدند. در حال حاضر پول دیجیتال به دلیل قابلیت ردگیری و برخورداری از شفافیت بالا، ارزش خود را به عنوان یک عنصر کلیدی در تقویت زیرساخت های کارآفرینی و توسعه اقتصاد های محلی اثبات کرده است.

10.  در آخر، 100 کسب و کار پیشتاز جهانی، معاهده ای را به نام "رهبری پاسخگو و مسوول" به امضاء رسانیدند. این معاهده توسط شورای بین المللی کسب و کار اجلاس داووس تدارک دیده شد و به اعضاء ساختاری ارایه خواهد نمود که قابلیت اندازه گیری رویکرد های بلند مدت را خواهد داد.

 

منبع:

www.weforum.org

 

 
 

Authorized Signatory:

Collaborators: