English
covid19
SDG Planning Calendar 2020

SDS Organizational Credibility Development Project

UNESCO Chair Programme

The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
ادری آزوله دبیرکل یونسکو با انتشار پیامی به زبان فارسی به مناسبت درگذشت استاد محمد رضا شجریان به وی ادای احترام نمود

ادری آزوله، دبیرکل یونسکو، که با انتشار توئیتی به زبان فارسی، از محمدرضا شجریان به عنوان «اسطوره و میراث جاودان موسیقی سنتی ایرانی» یاد کرد. در ادامه این پیام نیز آمده است: «به پاس خلاقیت بی‌نظیر و تعهد سستی‌ناپذیرش به آزادی هنر، نشان‌های افتخار پیکاسو و موتزارت به او اهدا شده بود.»
جایزه صلح نوبل 2020 به برنامه جهانی غذا سازمان ملل (WFP) تعلق گرفت

برنامه جهانی غذای سازمان ملل WFP، که کمک های غذایی نجات بخشی به میلیون ها نفر در سراسر جهان را ارائه می دهد - اغلب در شرایط بسیار خطرناک و غیر قابل دسترسی - جایزه صلح نوبل 2020 را دریافت نمود. WFP بزرگترین سازمان بشردوستانه در جهان است این سازمان تنها در سال گذشته به 97 میلیون نفر در 88 کشور کمک کرده است.
سازمان ملل متحد از قربانیان خشونت خانگی "به دام افتاده در قرنطینه" ناشی از شیوع ویروس COVID-19 حمایت می کند

نهاد سازمان ملل برای برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان می گوید که خشونت خانگی در حال حاضر یکی از بزرگترین نقض های حقوق بشر می باشد. حدود 243 میلیون زن و دختر (15-49 ساله) توسط یک شریک زندگی نزدیک خود ( اعم از همسر یا اعضای خانواده خود) در 12 ماه گذشته مورد خشونت جنسی یا جسمی قرار گرفته اند و با ادامه بیماری همه گیر COVID-19 ، این تعداد به احتمال زیاد رو به رشد خواهد بود.
جهانی پایدار در پساکرونا

تاثیر کوتاه‌مدت همه‌گیری کووید-19 بحرانی عظیم ایجاد کرده است و از دولت‌ها خواسته‌شده از این بحران تجربه کسب کرده و این تجربه را با سیاست‌های خود در سرتاسر جهان تطبیق دهند. در این دوران، دورکاری افزایش‌یافته، برخی مشاغل تعطیل شدند و برخی از شلوغ‌ترین شهرهای جهان خلوت شدند و به نظر ادوارد هارسون، مدیر بازاریابی شرکت‌ها و دفاتر Instant، این موضوع روشی برای پایداری مشاغل در دوران پساکرونایی خواهند بود.
پیام دبیر کل سازمان ملل متحد به رهبران مذهبی سراسر جهان: "بیایید به یکدیگر ایمان داشته باشیم"

امروز ، من می خواهم از رهبران مذهبی کلیه ادیان درخواست کنم تا به نیروهای خود پیوسته و برای برقراری صلح در سرتاسر جهان تلاش نمایند و این بار تمرکز خود را برای شکست COVID19 در این نبرد مشترک قرار دهند. من این درخواست را در یک زمان خاص، در تقویم معنوی انجام می دهم. برای مسیحیان و یهودیان عید پاک است و به زودی، مسلمانان ماه مبارک رمضان را آغاز می کنند. من برای همه کسانی که این لحظات حیاتی را می گذرانند، بهترین ها را آرزو می کنم.
هفتاد و پنجمین اجلاس سازمان ملل متحدUN75 ، بزرگترین گفتگوی جهانی درخصوص نقش همکاری های جهانی در تحقق "آینده ای که میخواهیم"

مقابله با موضوعاتی از قبیل بحران آب و هوا ، نابرابری ، الگوهای جدید خشونت و تغییرات عمده ای که ما در جمعیت و فناوری شاهد هستیم برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار - چشم انداز مشترک ما برای آینده - به همکاری در مرزها، بخش ها و نسل ها نیاز دارد.
پانزدهمین گزارش ریسک های جهانی در سال 2020 توسط مجمع جهانی اقتصاد منتشر گردید.

همزمان با برگزاری اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد World Economic Forum (Davoos) در 21 تا 24 ژانویه، پانزدهمین گزارش ریسک های جهانی توسط این مجمع منتشر گردید. در مقدمه این گزارش چنین ذکر شده است" اقتصاد جهانی با افزایش خطر رکود روبرو است، تغییرات آب و هوا سخت تر و سریعتر از آنچه انتظار می رفت رو به افزایش است، و فضای مجازی کنونی، پتانسیل فن آوری های نسل بعدی را تهدید می کند – این همه در حالی است که مردم در سراسر جهان در اعتراض خود به شرایط سیاسی و اقتصادی و نابرابری ابراز می دارند. چالش های پیش روی ما نیازمند اقدام فوری جمعی است، اما در جامعه جهانی تنها گسستگی در حال گسترش است. تمامی ملت ها باید در این جهان ناسازگار به سرعت و هدفمند عمل كنند."
امضای تفاهم نامه تاسیس مرکز Sustainability Accounting Compliance Center (SACC) فی مابین دفتر منطقه ای Global Understanding-UNESCO Chair Programme و Sokhan-e Hagh (Audit Firm)

طی همکاری مشترکی فی ما بین دفتر اقدام منطقه ای کرسی یونسکو در ایران و موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت سخن حق، برای اولین بار در ایران، مرکزی تحت عنوان " Sustainability Accounting Compliance Center (SACC)" با ریاست آقای هوشنگ خستوئی حسابدار رسمی (CPA)، حسابدار مستقل (IICA)، عضو فدراسیون بین المللی حسابداران (IFAC) و شریک و رئیس هیات مدیره Sokhan-e Hagh, Audit Firm and management Services (IACPA) تاسیس گردید.
تیم SDS Group به مقام قهرمانی مسابقات لیگ برتر تیراندازی با کمان باشگاه های کشور در رشته ریکرو بانوان دست یافت.

طی مراسمی در تاریخ 23 آبان 1398 در سایت تیراندازی آزادی تهران، کاپ قهرمانی با حضور سرکار خانم فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش، جناب آقای دکتر شعبانی بهار رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان و مدیرعامل SDS Group به اعضای تیم اهدا گردید.
تجلیل مدیر دفتر منطقه ای ایرانGlobal understanding for sustainability (UNESCO Chair Program) از سه تن از حسابرسان پیش کسوت در نشست انجمن حسابرسان ایران

مدیر عامل گروه توسعه پایدار به عنوان مدیر دفتر منطقه ای ایرانGlobal understanding for sustainability (UNESCO Chair Program) در نشست انجمن حسابرسان ایران (تاریخ 4 شهریور 1398 در سالن اجلاس هتل آزادی) ضمن سخنرانی در خصوص توسعه اقتصادی و نقش حسابداری پایداری در تحقق اهداف توسعه اقتصادی از سه تن از حسابرسان خبره کشور جناب آقای دکتر عباس هشی، دکتر علی ثقفی و دکتر مهدی کرباسیان با اعطای تجلیل نمودند ودر پایان سخنرانی خویش، از تاسیس نخستین مرکز حسابداری پایداری Sustainability Accounting با همکاری مشترک فی ما بین دفتر اقدام منطقه ای کرسی یونسکو در ایران در ایران و موسسه حسابرسی سخن حق، با ریاست آقای دکتر خستویی جهت آموزش و پیاده سازی استانداردها و frame work های بین المللی در زمینه حسابداری پایداری مانند Sustainability Accounting Standards Board (SASB) و تدوین گزارش های پایداری خبر دادند.

Authorized Signatory:

Collaborators: